Grilujeme s vitanou
zavřít

Chodovská tvrz

1 2 3 4 5 3 6352x
  • Gril na místě
  • Park Praha
  • Parkování 150m
Zobrazit více

Chodovská tvrz

Původně středověká Chodovská tvrz, rekonstruovaná do podoby zámečku v 18. století, je nejvýznamnější památkou na Jižním Městě. Patrový objekt, sloužící jako kulturní dům, galerie a obřadní síň Prahy 11, je obklopený ze všech stran parkem. Právě ve zmíněném parku se nachází zcela nové grilovací místo, které bylo od základů vytvořeno v rámci programu podpory veřejného grilování společností Vitana.

Grilování si zde můžete užít na kvalitním ocelovém grilu s úctyhodnou šířkou roštu 80cm, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Ke grilovišti patří také designový kulatý stůl a půlkruhová lavička z příjemně hladkého, modřínového dřeva. Grilující ocení i boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování. Ke konstrukci je připevněný pohrabáč na úpravu uhlí.

Nápoje a koneckonců i doplňující jídla k vlastním grilovaným pochutinám seženete v přiléhající restauraci Pavlovín, která půjčuje i vybavení na drobné sporty, nacházející se v parku. V jednání je i budoucí možnost zapůjčení nástrojů a dalších propriet užitečných pro grilování. Pokud byste se rozhodli získané kalorie následně vysportovat, je k dispozici veřejná posilovna pod širým nebem s půltuctem strojů a hrazdou.

Lokalita je ideální pro grilování s dětmi – samotnou přípravu jídla lze kombinovat s množstvím aktivit, které se v parku nabízejí. Parkem se vine stezka na inline brusle, k dispozici je dětské hřiště, minigolf a netradiční discgolf. Vlastní dětské hřiště je oplocené a tvoří ho menší lanová pyramida, houpačky, kolotoč, prvky k procvičení rovnováhy, lezecké sestavy, skluzavka a další atrakce, povrch je pokrytý jemným kačírkem.

V parku je rozmístěno také několik soch. Největší se jmenuje Památník svobody a byla osazena před několika lety. Čtyři další, které mohou vzdáleně připomínat sochy Maoi z Velikonočního ostrova si prohlédněte na trávníku u vstupu do Chodovské tvrze.

Celkově nabízí lokalita Chodovské tvrze skvělé podmínky pro venkovní grilování a přímo volá po uspořádání pestrého odpoledne a podvečera pro rodinu a přátele. Strávený čas lze krásně rozdělit mezi gastronomickou, sportovně zábavní i kulturní část, kterou nabídne například galerie v samotné budově Chodovské tvrze.

1) Grilovací místo Vitana, Chodovská tvrz 
GPS: 50°02’07.4″N, 14°29’53.4″E
Naplánovat trasu

ZAVŘIT